Личен блог на Борислав Арапчев

 



Уловката да бъдеш вегетарианец

2012-12-30 07:40:09 / 2012-12-30 07:57:20
Начало / Живот


Уловката да бъдеш вегетарианец- натиснете за голяма снимка
Уловката да бъдеш вегетарианец

Ходил съм на много събития, относно храната и храненето, където присъстват вегетарианци и веганци. 

И почти навсякъде присъстват групи от хора (не всички), осъждащи с насмешка и с презрение месото, хората, ядящи месо и всички подобни същества

Да, това е детската болест на вегетарианеца - да гледа горделиво, надменно и да се мисли за по-висш и по-велик от месоядните хора. 

И аз съм минал по този път. 

Но не, не е добре това и не е правилно. Наистина, човек е това, което яде. Но има и други неща и това с храната не е всичко. 

 

Преразказвам думите на Христос: 

Не е важно какво влиза в устата ви, защото то после излиза. Важно е какво излиза от нея, защото то идва от сърцето. 

 

И за край - думите на котарака Леополд (анимационен герой от соц ерата): Нека бъдем приятели!  

Да живеем заедно, без да си пречим един на друг.  Да зачитаме избора на всеки един от нас, ако той не вреди на другите! 
Да се уважаваме, различни, толерантни, и да бъдем ЧОВЕЦИ!

 





Разгледано: 1820 пъти.



Още от категория:
Живот


• Вие се провалихте
• Как гнусно действат факт-чекърите
• Цената на технологиите
• Това не е подвиг. Това е велик дълг.
• Грехът на еколозите
• Дигитализация - напред или ….назад?!?
• Източният и западният свят
• Спряли били Замунда
• Внимавайте с думите
• Бай МаЗол се изказал за иранските жени