Личен блог на Борислав Арапчев

 



Цената на технологиите

2026-04-20 09:17:49 / 2026-04-20 09:18:26
Начало / Живот


Цената на технологиите- натиснете за голяма снимка
Цената на технологиите

Вчера седях в едно наше село и гледах зелени хълмове, цъфтящи дървета и пеещи птички. И си говорих с германец, живеещ у нас, в същото зелено българско село.

Гледайки зелените багри и слушайки природната птича симфония аз възкликнах:

- Рай.

- Така е, каза чужденецът. - Скоро бяхме в Берлин, а и в Холандия, но тук е по хубаво. Знаеш ли, че там почти няма насекоми. И птиците са на изчезване. В Китай имат сериозни проблеми с липсата на пчели. Опитват се ръчно да опрашват цветовете.

- Поне има достатъчно хора, да работят това - със смях се съгласихме и двамата. :)

Ако изгубим птичата песен, какво ще слушаме, ревът на двигателите ли?

Пък били те и електрически.



Разгледано: 45 пъти.



Още от категория:
Живот


• Вие се провалихте
• Как гнусно действат факт-чекърите
• Цената на технологиите
• Това не е подвиг. Това е велик дълг.
• Грехът на еколозите
• Дигитализация - напред или ….назад?!?
• Източният и западният свят
• Спряли били Замунда
• Внимавайте с думите
• Бай МаЗол се изказал за иранските жени