Вчера седях в едно наше село и гледах зелени хълмове, цъфтящи дървета и пеещи птички. И си говорих с германец, живеещ у нас, в същото зелено българско село.
Гледайки зелените багри и слушайки природната птича симфония аз възкликнах:
- Рай.
- Така е, каза чужденецът. - Скоро бяхме в Берлин, а и в Холандия, но тук е по хубаво. Знаеш ли, че там почти няма насекоми. И птиците са на изчезване. В Китай имат сериозни проблеми с липсата на пчели. Опитват се ръчно да опрашват цветовете.
- Поне има достатъчно хора, да работят това - със смях се съгласихме и двамата. :)
Ако изгубим птичата песен, какво ще слушаме, ревът на двигателите ли?