Личен блог на Борислав Арапчев

 



Уличните музиканти

2013-02-07 03:31:22 / 2013-02-07 03:32:08
Начало / Живот


Познавам лично двама улични музиканта.

Мислите си, че те не правят нищо.
Безделници, дрънкащи на китари.

Не, те правят много.

Представете си каква енергия и сила се иска, да станеш в 6.00, да кажем, за да си в 7 на линия в подлеза на гарата и там да свириш ведро на китара и  с хармоника в уста да вливаш оптимизъм на минаващите.

А ако е зима, минус 10 градуса?


Да, естествено, че свирят за пари.

Но отвъд парите?

Преди много години, колко сутрини с нежелание съм ставал, недоспал, отиващ на работа, която не обичам и която не ме е вдъхновявала.

И само тези самотни трубадури в подлеза сутрин ми вдъхваха радост, смисъл, бодрост, оптимизъм и емоция, караща ме да преживея тежкия идващ ден.

Безброй вечни музикални класики, изпълнени истински.



Бъдете живи и здрави момчета.

Имате моята стотинка! Моята подкрепа!

А вие – само свирете!


 





Разгледано: 1689 пъти.



Още от категория:
Живот


• Вие се провалихте
• Как гнусно действат факт-чекърите
• Цената на технологиите
• Това не е подвиг. Това е велик дълг.
• Грехът на еколозите
• Дигитализация - напред или ….назад?!?
• Източният и западният свят
• Спряли били Замунда
• Внимавайте с думите
• Бай МаЗол се изказал за иранските жени