Личен блог на Борислав Арапчев

 



Белият лист

2014-06-08 03:16:55 / 2014-06-08 03:20:47
Начало / Живот


Ранна неделна сутрин.

Не, няма палачинки, сладко от боровинки и други ароматни неща. Ароматът е друг – просто продължете надолу.

Мама спи, защото почти през цялата нощ е кърмила малкият бебок, или го е обгрижвала.

Сега ред  е на тати. Сменя памперса, разхожда малката принцеса из стаите, и докато малкото човече поиграе на активната гимнастика, тати намира 15 минути за компютъра.

Да, трудно е, да отглеждаш сам детето си (без помощта на многоръките баби)  - безсънни нощи, умора, без време за миене на зъби, тоалетна и душ (това са СПА процедури вече, каза една друга мама на Надя :) ) – почти си като зомби.

Но е и неизмеримо щастие – малкото човече, което расте, усмихва  се, в очите му изгрява радост и те гледа нежно и закачливо. Малкото дете, което гука и разчита изцяло на теб.

Да, то е малкият бял лист, на който пишем новите неща, новите правила, новият смисъл.

И трябва внимателно да обмислим и пишем хубави неща – сега създаваме неговите разбирания, очаквания, възприятия, неговите идеали и стремежи, неговото отношение към околните и света.  

Белият малък лист.

А толкова важен.

 

 

 





Разгледано: 1493 пъти.



Още от категория:
Живот


• Вие се провалихте
• Как гнусно действат факт-чекърите
• Цената на технологиите
• Това не е подвиг. Това е велик дълг.
• Грехът на еколозите
• Дигитализация - напред или ….назад?!?
• Източният и западният свят
• Спряли били Замунда
• Внимавайте с думите
• Бай МаЗол се изказал за иранските жени