Личен блог на Борислав Арапчев

 



Подготвен съм, дядо!!

2025-01-17 01:33:17 / 2025-01-17 01:34:02
Начало / Лично


“Дядо, добил си цвета на Партията”, шегуваше се братовчедката, когато дядо Гошо си е сръбнал от бурканчето с кисело мляко, но пълно с домашно вино и е зачервил лицето.

Честен човек, отгледал 4 деца, и изкарвал прехраната си с труд, Дядо Гошо беше хороводец и на сватби и празненства водеше хорото с байряк.

Дори има и случай как сцепва панталона, когато кляка при емоционални танци. Тук историята срамежливо мълчи.

Народен човек, огняр, той понякога преди изпит в университета ме питаше: “Чувстваш ли се подготвен?”.

Защото може да си учил, но нищо да не е останало в главата ти.

Днес е годишнина от неговата кончина.
Дядо, светла ти памет и Бог да те прости!!!

Най-добрата подготовка за живота е вашият личен пример - твоят и на баба - че с честност и труд най-добре се живее.

Подготвен съм, дядо!! Благодаря ти!!! ❤

Мир на душата ти!!



Разгледано: 174 пъти.



Още от категория:
Лично


• Любов към България
• Ти като българин е задължително да си русофил!
• 50 стотинки
• Какви ИИ финансови системи, какви велики космически дела ?!?!
• Поклон и признателност за Русия
• Имам личен приятел, бивш наркоман
• Баничките на татко
• Не ям банани
• Пазачите пенсионери
• Близо до нас живее клошар